web statistics
Ranking kont bankowych online, porównanie ofert 2017

Kiedy ktoś zada nam pytanie jakie konto bankowe jest najlepsze, zdecydowanie odpowiemy, że darmowe bądź z jak najniższymi opłatami. Oferty banków zmieniają się z dnia na dzień, dzieje się tak, bowiem chcą nimi zainteresować jak największą ilość potencjalnych klientów.

W rankingach, które można odnaleźć w Internecie oceniane są w pierwszej kolejności opłaty za prowadzenie rachunku bankowego, najwyższą ocenę dostają oczywiście konta pozbawione całkowitych opłat. Ma to ogromne znaczenie, bowiem to ta opłata jest podstawą wszelkich kosztów. Ocenie podlega również koszt dokonywania przelewów błyskawicznych, szczególne znaczenie ma on dla osób, które wykonują przynajmniej kilka czy nawet kilkanaście przelewów miesięcznie. Innymi ważnymi aspektami są też opłaty za użytkowanie karty, a także koszt wypłaty środków pieniężnych z bankomatów nie należących do banku rodzimego. W związku z powyższym ważna jest także dostępność tych bankomatów.

Kryterium oceny konta bankowego w rankingu jest również możliwość otwarcia konta online. Zdecydowanych sprzymierzeńców, będzie stanowiła grupa osób, którzy chcą zaoszczędzić czas. Oszczędność ta wiąże się z faktem, że aby załatwić wszelkie formalności nie trzeba wychodzić z domu, wszystko można załatwić przez Internet, a umowa zostanie dostarczona do domu przez kuriera.

Szeroka gama ofert na rynku finansowym nie ułatwia wyboru człowiekowi. Pochopne decyzje mogą sprawić, iż w ciągu roku posiadacz rachunku bankowego będzie stratny nawet kilkaset złotych. Aby podjąć świadomą i dobrą decyzję, warto poświęcić czas i uwagę przedstawianym w Internecie rankingom.

Ludzie decydując się na bank często popełniają kilka błędów. Jednym z nich jest umieszczanie swoich oszczędności na rachunkach oszczędnościowo- rozliczeniowych. Ich błąd w tym przypadku przejawia się w tym, iż rachunki te albo nie są wcale oprocentowane, a jeśli są to małym procentem. W przypadku kiedy chcemy ulokować swoje fundusze, ale również posiadać konto rozliczeniowe, powinniśmy zdecydować się na lokatę terminową bądź konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem i na nich umieścić swoje oszczędności. Z kolei jeśli chodzi o rozliczenia, to warto założyć osobny rachunek bankowy w tym celu. Takie rozwiązanie zapewni zdecydowanie wyższe korzyści. Innym błędem jest lojalność wobec banku rodzimego. W momencie, kiedy bank, w którym posiadamy rachunek zmienia warunki umowę na gorsze od dotychczasowych, powinniśmy pamiętać, że mamy możliwość zamknięcia dotychczasowego konta i przenieść się do banku, w którym mamy możliwość założenia rachunku na korzystniejszych warunkach, z mniejszymi opłatami.

Człowiek musi mieć świadomość, że decyzję dotyczącą rachunku bankowego zawsze można zmienić. Pierwszy wybór nigdy nie jest ostatecznym. Warto, więc co jakiś czas przeglądać rankingi kont bankowych i jeśli, któraś z ofert okaże się lepsza od dotychczasowej, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić, zamknąć otwarty rachunek i otworzyć nowy.