web statistics
Oszczędnościowe konta bankowe online, ranking, porównanie 2017

Czasami posiadamy luźne środki pieniężne i nie wiemy co z nimi zrobić. Możliwości jest wiele. Można ulokować je w depozycie bankowym, odłożyć do tzw. skarpety albo też umieścić na koncie oszczędnościowym. Jest ono prowadzone jako rachunek po podpisaniu umowy pomiędzy kontrahentem, a określonym bankiem. Jego przeznaczeniem jest oszczędzanie środków finansowych, dzięki zmiennej stopie procentowej. Zaletą jest również możliwość wypłacania funduszy bez utraty uzyskanych już odsetek, w każdym momencie prowadzenia konta.

Mnożenie pieniędzy może być dobrym rozwiązaniem dla posiadanych, wolnych środków pieniężnych. Jest okres kiedy wszystko idzie po naszej myśli, jednak może nastąpić taki czas, kiedy pojawią się w naszym życiu trudności finansowe i dzięki zaoszczędzonym pieniądzom, trudności nie będą tak dotkliwie odczuwalne.

Oferty te proponowane są przez praktycznie każdy bank. Ta forma oszczędzania jest bezpieczna, nie można nic stracić, jedynie można zyskać. Rachunek oszczędnościowy może posłużyć się nam jako sposób na zbieranie pieniędzy na czarną godzinę albo w jakimś konkretnym celu.

Oferty proponowane przez oddziały bankowe są bardzo zróżnicowane, dlatego warto znaleźć w Internecie odpowiednie porównania i rankingi, by wybrać z nich idealną ofertę. Mimo, iż konto oszczędnościowe ma nam przynieść konkretny zysk, a więc nic na tym nie stracimy, warto wybrać rozsądnie najlepszą ofertę.

Zaletą rachunków oszczędnościowych jest większe poczucie bezpieczeństwa. Związane jest to z faktem, iż z konta oszczędnościowego nie można wypłacić pieniędzy kartą, ani przelać ich na dowolne konto. Jedynym sposobem jest przelanie środków pieniężnych na rachunek osobisty i dopiero można je wypłacić. Dzięki temu, nasze oszczędności są również bezpieczne przed złodziejami, dla których łatwiejszym sposobem na „zysk” jest włamanie się na osobisty rachunek bankowy.

Mimo rzeczywistego oprocentowania rocznego, musimy pamiętać, iż od zysku trzeba zapłacić 19% podatku, dlatego też, jeśli stopa procentowa wynosi 5,5% to rzeczywiście otrzymamy 4,455%. Dlatego też przy wyborze najbardziej optymalnej oferty zwrócić należy uwagę na częstotliwość kapitalizacji odsetek. Wybór powinien paść na miesięczne naliczanie odsetek, a nawet codzienne, jeśli jest taka możliwość.

Wybierając spośród ofert w rankingu, tą jedną najlepszą, warto zwrócić również uwagę na to, czy będzie można bezpłatnie przelewać pieniądze z rachunku oszczędnościowego na rachunek bankowy lub też wypłacać środki pieniężne bez dodatkowych kosztów. Jest to o tyle ważne, że w niektórych przypadkach tylko pierwsze operacje są bezpłatne, za kolejne natomiast trzeba płacić. Sprawdzenia wymaga również realne oprocentowanie i czy nie jest ono zależne od wysokości posiadanych oszczędności. Znaczenie ma również progresywność naliczania odsetek, czyli do jakiejś wartości naliczane jest wyższe oprocentowanie, natomiast do pozostałej niższe. Jak już wspomniano, dużo więcej można zyskać dzięki częstszej kapitalizacji odsetek. Warto także posiadać zarówno konto oszczędnościowe jak i osobiste w jednym banku, zaoszczędzić można wtedy na operacjach pomiędzy tymi rachunkami.